Sāls terapija

Sāls istabas apmeklējuma seansi

Sāls istabas apmeklējums elpceļu, ādas stāvokļa un nervu sistēmas profilaksei, rehabilitācijai, labsajūtai un imunitātes stiprināšanai ieteicams gan mazajiem, gan lielajiem!
Mūsdienās diemžēl dzīvojam un strādājam piesārņotā vidē. Piesārņojums caur elpošanas ceļiem un ādu iesūcas organismā, novājinot imunitāti un bojājot dzīvībai svarīgus orgānus, kā arī rosina plaušu slimības, astmu, bronhītu u.c.

Saspringtais dzīves temps un stress samazina organisma izturību, izjauc imūnsistēmu, izraisa psihosomatiskas slimības. Tādēļ ļoti svarīgi ir stiprināt organisma izturību un paaugstināt iekšējās enerģijas rezerves. Viens no iedarbīgiem risinājumiem varētu būt sāls terapijas kursa apmeklējums.

Skābekļa kokteiļi

Skābekļa kokteiļi ieteicami, lai kompensētu skābekļa trūkumu organismā. Kokteiļi tiek pagatavoti no dabīgiem produktiem, un to sastāvā ir sula (ābolu, ķiršu, vīnogu, upeņu u.c.), sīrups vai zāļu tēja un olas baltuma vai lakricas saknes pulveris. Īpašā ierīcē kokteiļi tiek piesātināti ar skābekli līdz maigu un gaisīgu putu stāvoklim. Putās ir par 50 procentiem vairāk skābekļa nekā gaisā, ko elpojam ikdienā. Dzerot šādu kokteili, skābeklis, putu veidā virzoties cauri barības vadam, iesūcas asinīs un limfā, iedarbojas uz organismu, to attīrot un nogalinot infekcijas izraisītājus, veicinot vielmaiņu un aktivizējot asinsriti.

Kas ir sāls terapija?

Sāls terapija jeb haloterapija (no grieķu valodas - sāls) ir alternatīva dabas dziedniecības metode, ko veiksmīgi liek lietā elpvadu un plaušu slimību profilaksē, kā arī rehabilitācijas periodā. Tā ir iedarbīga imunitātes nostiprināšanai, ādas slimību ārstēšanai, psihiskā un emocionālā stāvokļa uzlabošanai.
Par sāls dziedinošajām spējām ir daudz dzirdēts, par tām pārliecinājies ikviens, kam sāpējis kakls - izskalojot rīkli ar sālsūdeni, sāpes pierimstas. Arvien populārākas kļūst arī nātrija hlorīda šķīduma inhalācijas, kas samazina elpceļu gļotādas iekaisuma simptomus – sausa klepus lēkmes, kā arī veicina atkrēpošanos. Šos līdzekļus popularizē un iesaka ārsti – mūsdienās jau gandrīz ikvienā mājā, kur aug bērni, ir iegādāts nebulaizers jeb aparāts inhalāciju veikšanai mājas apstākļos, ar kuru ieelpot fizioloģisko šķīdumu, kam pēc ārsta ieteikuma var pievienot zāles.
Pasliktinoties ekoloģiskajai situācijai, pieaug arī saslimšanas gadījumu skaits ar plaušu slimībām. Sāls terapija, kurā izmanto sausu sāls aerosolu, ir efektīvs elpvadu slimību profilakses līdzeklis, kaitīgās vides ietekmes pretlīdzeklis, kā arī - tā atvieglo rehabilitācijas procesu hronisku slimību gadījumā un samazina akūtu vīrusu infekciju saslimšanas gadījumus.

Kā notiek sāls istabas apmeklējuma seanss?

Sāls istabas telpas sienas, griesti un grīda ir pilnībā noklāti ar sāli, kas absorbē atmosfēras mitrumu un vienlaikus ir antiseptisks līdzeklis, radot estētisku un komfortablu vidi apmeklētājiem. Šāds interjers īpaši patīk bērniem, kuriem dota iespēja izbaudīt rotaļas ar sāli tam speciāli ierīkotā stūrītī, gluži tāpat kā rotaļājoties jūrmalas smiltīs.
Sīkās sāls daļiņas, ko izdala sienā iebūvētais ģenerators, efektīvi attīra elpošanas ceļus līdz pat vissīkākajiem bronhiem, tādēļ atrodoties sāls istabā ir ieteicams ieelpot caur degunu un izelpot caur muti.
Sāls istabas apmeklējums ir ieteicams vairāku slimību simptomu mazināšanai, piemēram,  elpceļu, vidusauss iekaisuma, bronhīta, siena drudža, atopiskā dermatīta, psoriāzes u.c. ādas slimības, kā arī nervu sistēmas nomierināšanas, stresa mazināšanas, bezmiega, smēķēšanas izraisīta klepus vai krākšanas novēršanas u.c. gadījumos, kā arī vienkārši profilaksei un imunitātes nostiprināšanai. Tāpat šis apmeklējums atvieglo stāvokli astmas slimniekiem – īpaši ļoti mitrā vai arī ziedēšanas laikā, kā arī pacientiem atveseļošanās periodā pēc bronhīta vai plaušu karsoņa izslimošanas.  
Apmeklējums ir noderīgs ikvienam – sākot no maziem bērniem, līdz pat senioriem, gan dāmām, gan kungiem.
Seansa laikā ir iespēja relaksēties – var gulēt, klausīties fona mūziku, izmantot bezmaksas internetu vai kopā ar bērnu cept sāls kūkas un celt sāls pilis. Sāls istabas apmeklējums ļaus relaksēties mierīgā, komfortablā, drošā vidē, tas sniegs vismaz stundu garu atelpu no dienas darbiem un ikdienas skriešanām. Bērniem tā būs cita vide kā ikdienā un citas rotaļas, pašiem to nemaz nejūtot – elpojot sāls joniem bagāto gaisu, tomēr nejūtoties kā procedūrā vai ārsta kabinetā.
Viens sāls istabas apmeklējuma seanss ilgst 40 minūtes, ieteicams iziet 5-10 seansu kursu divas reizes gadā, to darot katru, vai katru otro dienu.
Viena seansa laikā Sāls istabiņā iespējams uzņemt līdz 6 klientiem, jo telpā atrodas 6 atpūtas krēsli.
Sāls istabu var apmeklēt jebkādā apģērbā, taču jāņem vērā, ka pie tā var pielipt sīkie sāls puteklīši. Bērniem ieteicams līdzi ņemt maiņas apģērbu un dvielīti kāju mazgāšanai, jo pēc rotaļām sālī, iespējams, tas noderēs. Uz vietas var iegādāties vienreizējos halātiņus, kā arī bez maksas var izmantot bahilas un cepurītes. Dāmām ar gariem, skaistiem matiem - tos nepieciešams saņemt astē, vai lietot cepurītes. Sāls istabā pieejami pledi tiem, kas apsedzoties jūtas komfortablāk. Tomēr, ja seansu apmeklējat ādas problēmu dēļ, visefektīvāk būtu konkrēto ķermeņa daļu neapsegt.
Tiek uzskatīts, ka sāls izdala negatīvos jonus, kas savukārt rosina serotonīna jeb tā saucamā laimes hormona izdalīšanos organismā. Serotonīns ir zināms kā viela, kas pozitīvi ietekmē cilvēka labsajūtu un garastāvokli, miegu un regulē apetīti.
Pēc seansa vēl 20-30 minūtes ieteicams atrasties iekštelpās, tādēļ, piedāvājam pasēdēt atpūtas stūrītī un izbaudīt skābekļa kokteili, ūdeni, sulu vai siltu zāļu tēju.

Kam ieteicams apmeklēt sāls istabu?

Sāls istabu ieteicams apmeklēt:
•    imunitātes nostiprināšanai
•    dažādu elpošanas ceļu infekciju un vīrusu slimību profilaksei (piemēram, rinīts, sinusīts, faringīts, laringīts, palielināti adenoīdi), elpceļu attīrīšanai, plaušu slimību profilaksei (piemēram, hroniskas plaušu slimības, astma, hroniska obstruktīvu plaušu slimība, bronhīts, pneimonija, mukoviscidoze)
•    alerģisku saslimšanu profilaksei (piemēram, polinoze (siena drudzis), alerģiskais rinīts)
•    šlakvielu izvadīšanai no organisma, limfas un asinsrites labākai cirkulācijai, vielmaiņas uzlabošanai
•    cīņai ar smēķētāju klepu
•    ādas stāvokļa uzlabošanai, ādas slimību profilaksei (piemēram, akne, psoriāze, atopiskais dermatīts, taukainā seboreja)
•    stresa, spriedzes mazināšanai, relaksācijai
•    psihiskā un emocionālā stāvokļa uzlabošanai

Kam nav ieteicams apmeklēt sāls istabu?

Sāls istaba nav ieteicama, ja ir:
•    paaugstināta ķermeņa temperatūra
•    drudzis
•    vīrusa infekcijas paasinājuma periodā
•    onkoloģiskas un nieru slimības
•    arteriāla hipertensija
•    izteikta sirds mazspēja
•    ādas slimību paasinājuma periodā
Ja ir šaubas par sāls istabas apmeklējuma ietekmi uz konkrēta pacienta veselību, tad pirms sāls istabas apmeklējuma ieteicams konsultēties ar ārstu, vai terapija ir piemērota, kā arī lai noteiktu nepieciešamo procedūru skaitu.

Kas ir skābekļa kokteilis?

Skābekļa kokteilis ir dzēriens, kas tiek pagatavots no dabīgiem produktiem - tā sastāvā ir sula un olas baltuma vai lakricas saknes pulveris. Īpašā ierīcē kokteilis tiek piesātināts ar skābekli līdz maigu un gaisīgu putu stāvoklim. Putās ir par 50 procentiem vairāk skābekļa nekā gaisā, ko elpojam ikdienā. Dzerot šādu kokteili, skābeklis, putu veidā virzoties cauri barības vadam, iesūcas asinīs un limfā, iedarbojas uz organismu, to attīrot un nogalinot infekcijas izraisītājus, veicinot vielmaiņu un aktivizējot asinsriti.
Mūsdienu dzīves stils un ātrums bieži rada grūtības organismam saņemt nepieciešamo skābekļa daudzumu, kas ir daudzu slimību cēlonis. Skābeklis ir cilvēka ķermenim nepieciešamās enerģijas galvenais avots – tas piedalās visās ķermeņa bioloģiskajās reakcijās un ir vielmaiņas regulators. Pareiza vielmaiņa organismā garantē labu veselību un ilgdzīvošanu. Smēķēšana, nepareizs uzturs, pārmērīga alkohola un medikamentu lietošana, fiziskas traumas un stresi, mazkustība, piesārņots gaiss - tas viss pazemina cilvēka imunitāti un organisma spējas saņemt pietiekami daudz skābekļa, kas veicina daudzu slimību ātru progresu. Ja trūkst skābekļa, samazinās bioloģiskā enerģija, kas savukārt var ievērojami vājināt organismu un veicināt dažādu slimību attīstīšanos.
Par skābekļa trūkumu organismā var liecināt:
•    nogurums
•    biežas galvassāpes
•    bezmiegs
•    biežas garastāvokļa maiņas
•    blāvas acis
•    bāla, neveselīga izskata āda
•    vāja atmiņa un sliktas koncentrēšanās spējas
•    uztraukums bez pamata un stress
•    novājintāta imunitāte
•    aizdusa
Skābekļa kokteili ieteicams lietot stundu vai pusotru pirms ēšanas, vai divas stundas pēc ēšanas, kā arī - pēc sāls istabas apmeklējuma un papildus fiziskās slodzes (piemēram, pilatēm).
Skābekļa kokteiļus iespējams iegādāties arī neapmeklējot sāls istabu - gan baudīšanai uz vietas, gan līdzņemšanai!

Ko dara skābekļa kokteilis?

Skābekļa kokteiļa pozitīvā iedarbība – tas:
•    bagātina ķermeni ar skābekli un olbaltumvielām
•    sniedz sāta sajūtu, samazina izsalkumu turpmākajās pāris stundās, ir veselīgs papildinājums ķermeņa slaidās līnijas uzturēšanai, veicina tauku sadedzināšanu
•    normalizē kuņģa mikrofloru un citu iekšējo orgānu darbību, palīdz novērst aizcietējumus, veicina vielmaiņu
•    paaugstina darbaspējas, uzlabo koncentrēšanās spējas un atmiņu
•    attīra asinis un nostiprina imunitāti
•    uzlabo asins cirkulāciju un skābekļa piekļuvi ādas šūnām - nostiprina ādas struktūru un padara to tvirtu
•    palīdz atveseļoties pēc slimības, uzlabo miegu un aizkavē novecošanos
•    dabīgs līdzeklis pret migrēnu, galvassāpēm
•    nostiprina sirds asinsvadu sistēmu un samazina sirdstrieku iespējamību
•    līdzeklis hipoksēmijas (skābekļa trūkuma organismā) ārstēšanai
•    regulāri lietojot atbrīvo no hroniska noguruma sindroma
•    veicina embrija attīstību grūtniecības laikā
•    paaugstina izturību fiziskas slodzes laikā
•    ārstē askaridozi bērniem
•    palīdz organismam uzņemt skābekli HOPS gadījumā
•    stabilizē nervu sistēmas funkcionālos traucējumus, kurus izraisa emocionāla un fiziska pārslodze, stress
•    kavē deģeneratīvas izmaiņas un nekrozi asinsvadu sieniņās
•    attīra organismu no kaitīgām vielām, aktivizē organisma aizsargspējas

Kam ieteicams skābekļa kokteilis?

To iesaka lietot:
•    cilvēkiem, kuri ikdienā strādā intelektuālu darbu, daudz laika pavada birojā vai slēgtās, slikti vēdināmās telpās
•    cilvēkiem, kas jūt hronisku vājumu, miegainību, stresu, cieš no galvassāpēm un reiboņiem, atmiņas zuduma vai aizdusas
•    bērniem, īpaši tiem, kas bieži slimo – skābeklis nepieciešams organisma attīstībai un augšanai, kā arī imunitātes nostiprināšanai
•    sportistiem
•    cilvēkiem, kas vēlas notievēt un kontrolē savu svaru
•    smēķētājiem – skābeklis ir universāls organisma un plaušu attīrītājs
•    vecākiem cilvēkiem – plaušu apjoms vecumdienās samazinās gandrīz uz pusi un līdz ar to organisms saņem mazāk skābekļa
•    cilvēkiem, kuriem ir problēmas ar sirds asinsvadu, elpošanas, nervu, gremošanas sistēmām, ar aknām – šo orgānu un sistēmu darbības traucējumi samazina skābekļa piekļuvi organismam
•    grūtniecēm  

Kam nav ieteicams skābekļa kokteilis?

Skābekļa kokteili neiesaka cilvēkiem, kam ir:
•    akūta bronhiālā astma
•    spēcīgas astmas lēkmes Status asthmaticus, kuņģa čūla
•    hipertonija
•    žultsakmeņi
•    zarnu trakta slimības
•    cukura diabēts
•    elpošanas mazspēja
•    ķermeņa intoksikācija
•    nierakmeņi
•    peptiskā čūla
•    alerģija pret kādu no kokteiļa sastāvdaļām
•    tiem, kuriem skābi produkti negatīvi ietekmē kuņģa darbību

Cenrādis

Sāls istabiņas seansu apmeklējuma cena ir maksa vienam cilvēkam par viena 40 minūšu ilga seansa apmeklējumu.
Ir iespēja iegādāties abonementus 5 vai 10 seansiem, vai arī izīrēt visu sāls telpu privātai izmantošanai.

Klients
1 seanss
(40 min.)
5 seansi 10 seansi
Pieaugušais 6.00 EUR 28.00 EUR 55.00 EUR
Pieaugušais + bērns līdz 7 g.v. 6.00 EUR 28.00 EUR 55.00 EUR
Otrais un nākamie bērni līdz 7 g.v. 4.00 EUR 18.00 EUR 36.00 EUR
Bērns 7 - 18 g.v. 4.00 EUR 18.00 EUR 36.00 EUR
Seniori 60+ 4.00 EUR 18.00 EUR 36.00 EUR
Cilvēki ar īpašām vajadzībām 4.00 EUR 18.00 EUR 36.00 EUR
Privāta visas sāls istabas izmantošana 30.00 EUR 145.00 EUR 285.00 EUR


Istabas apmeklējumam ir pieejamas bezmaksas vienreizlietojamās bahilas un cepurītes, bet, ja vēlaties - par atsevišķu samaksu pieejami arī vienreizlietojamie halātiņi.
Skābekļa kokteilis - 2 EUR
Zāļu tēja - 0.50 EUR
Sula vai ūdens - 0.70 EUR

Kontakti

Tālrunis: 26310831
E-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.
Facebook: https://www.facebook.com/salsistabina
Variet sazināties ar mums arī Facebook Messengerī: m.me/salsistabina
Atrašanās vieta: Raiņa iela 40-1, Jelgava, LV-3001
Telpas atrodas Raiņa ielā 40, tieši blakus bērnu poliklīnikai - tās ir ēkas 1.stāvā. Pie ieejas ir uzbrauktuve invalīdu un bērnu ratiņu ērtākai iekļuvei ēkā. Bērnu ratiņus vai velosipēdus iespējams novietot iekštelpās. Auto bez maksas var novietot ielas malās un laukumiņos abpus ēkai.

Darba laiks:

Darba dienās un sestdienās pēc iepriekšēja pieraksta.
Apmeklētājiem ratiņkrēslos obligāta pieteikšanās uz seansu vismaz dienu iepriekš.